Nicolas Levi SK

CV dostępne tutaj

Analityk CSPA, absolwent polsko-francuskich studiów MBA i doktor nauk społecznych. Wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej (Euroregional University of Economy). Adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk.

Wykładał też na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Redaktor książki „Korea Północna: poszukując prawdy”, autor książki „Korea Północna – Aspekty Kulturalne Systemu politycznego” oraz grantowej książki „Kto rządzi w Korei Północnej?”. Współautor (z Edgarem Czop) książki „Kim jest Kim Dzong Un?” nagrodzonej przez portal granice.pl w kategorii literatura faktu. Nicolas Levi prowadzi i prowadził także działalność jako doradca inwestycyjny, tłumacz, konsultant polityczny, konsultant merytoryczny oraz konferansjer. Nabył doświadczenia biznesowego w Deloitte, Kulczyk Investment House i Francuskiej Izbie Handlowej w Warszawie. W ramach zrealizowanych projektów, współpracował z największymi firmami w Polsce.

Jest także autorem około 150 artykułów publicystycznych i naukowych. Publikował m.in. na łamach takich czasopism i serwisów internetowych jak „Najwyższy Czas!”, „Stosunki Międzynarodowe”, „DailyNK.com”, „Kontrateksty” i „Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej”. Jest stałym konsultantem dla „Radio Free Asia” (Stany Zjednoczone) i „DailyNK.com” (Korea Południowa). Wypowiadał się na temat problematyki północnokoreańskiej m. in. w 24heures (Francja), The Guardian (Wielka Brytania), Jeune Afrique (Francja), Radio Free Asia (Stany Zjednoczone), TVN 24, TOK FM, TVP, Yonhap News (Korea Południowa) oraz portalach opiniotwórczych takich jak gazeta.pl, azjapacyfik.pl, psz.pl. Autor kilkunastu publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych.

Prowadzi autorski projekt naukowo-polityczny: nkreports.wordpress.com. Mówi po angielsku, ma solidne podstawy języka koreańskiego i niemieckiego. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem małej Elenki.

Laisser une réponse

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.